Hogy hat rád+ az egészségedre, ha negatív ingerek érnek nap mint nap

Posted on Posted in elme, emberi kapcsolatok, érzelmek, hozzáállás, motiváció, panaszkodó emberek, pozitív

Hoztam Nektek egy egyszerű példát arra, hogy miért is fontos a gyógyulásunk szempontjából, hogy milyen ingerek érnek minket nap-mint nap, illetve hogyan tudjuk az elménk erejét magunk mellé állítani, hogy mihamarább javulás következzen be az egészségünkben.

Tulajdonképpen ez volt az a pont az életemben, amikor a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy milyen az, amikor a szemetet kidobálom, és milyen az, amikor annyira, de annyira elárasztom az életemet pozitív, boldog, vidám dolgokkal, hogy a testem is reagálni tud erre az energetikai változásra.

Amikor harmadjára kiújult az endo, ezt a módszert alkalmaztam, bár inkább ösztön szerűen, mint tudatosan. Ki voltam éhezve mindenre, ami vidámsággal, mosollyal, reménnyel, jókedvvel van át itatva. És hát elég jól működött. Nem mondom, hogy ennyi elég volt ahhoz, hogy a felszívódhatatlannak tartott ciszták mégis csak felszívódtak (4,34 cm és 4,93 cm csokoládéciszta jobb és bal petefészekben) de abban biztos vagyok, hogy nagy szerepet játszott ez a váltás abban, hogy ez bekövetkezhetett.

Nézzük hát!

Leegyszerűsítve két opció van:  Vagy negatív ingerek érnek minket, vagy pozitívak, és belőlünk vagy negatív vagy pozitív reakciót fog kiváltani az adott esemény. Van egy olyan állapot is, amikor olyan lelki békében és nyugalomban vagyunk, hogy se nem negatívan, se nem pozitívan nem tekintünk az adott dologra. Elfogadjuk úgy, ahogy van, és egy semleges állapotban tudunk maradni. De egyelőre most nem erről beszélünk, hanem arról, hogy egyáltalán miért fontos az, hogy törekedjünk a pozitív oldal felé közelíteni, és a pozitív oldalra áttenni a székhelyünket, amennyire csak tudjuk.

Képzeld el, hogy az elméd olyan, mint egy szivacs. Egy jó nagy, puha, lyukacsos szivacs. A szivacsunk nem tud választani, hogy milyen vizet szív magába, hideget vagy meleget. Pont úgy, mint a tudatalatti elménk. Az ő feladata az, hogy felszívja magát bármilyen folyadékkal, ami a felületét éri. A mi kezünk van ott a csapon, és mi döntjük el, hogy hideg vizet töltünk a szivacsra, vagy meleget. Mi tudjuk szabályozni, hogy mennyi meleget és mennyi hideget folyatunk rá.

Mi a hideg és mi a meleg víz? A hideg víz jelképezzen minden negatív információt, negatív, lehúzó, pesszimista, panaszkodó embert, aki akarva-akaratlanul is csak szórja a negativitást. Ide tartozik minden félelmet, szorongást, stresszt generáló információ a tévéből, rádióból, újságokból, híradóból, blogokról, anyukától, apukától, testvérünktől, barátnőtől, kollegánktól, főnökünktől, orvosunktól, férjünktől, származó negatív gondolat, megjegyzés, panaszkodás. Vagy akár csak a buszon mellettünk ülő két nénitől, akik azon szörnyülködnek (teljesen érthető módon), hogy 30 forinttal emelkedett a répa ára, vagy hogy milyen szörnyű, hogy ennyi gyógyszert kell szednie, mert fáj a lába, fáj a háta.  Az ″az a baj, hogy…″ kezdetű klasszikus hideg vizes mondat.

A meleg víz képviseljen minden olyan építő információt, tudást, olyan bölcsességet, tanárokat, tanítókat, megvilágosodott szentek tanítását, akik azon dolgoznak, hogy az életedet pozitív, gyümölcsöző, egészséges, boldog irányba tudd terelni, és élni.  Hogy felismerd a benned rejlő potenciálokat, és használd is őket, ezzel is hozzájárulva egy egészségesebb, boldogabb, szabadabb, kreatívabb világ kialakulásához. Ide tartoznak azok a sikeres emberek is, akik valamilyen kiemelkedő eredményt elértek a szakterületükön, majd megosztják másokkal a tudásukat. Ők előre fognak téged juttatni. Nem fogják helyetted elvégezni a munkát, és nem ígérnek gyors megoldásokat, de segítenek Neked abban, hogy elérd az álmaidat, céljaidat. Ezen túl ide tartozik minden pozitív, erőt adó gondolat, érzelem, bátorítás, inspiráció, motiváció, támogatás, szeretet, törődés stb.

                              

Szóval ott a kezünk a csapon, mi szabályozzuk a hideg-meleg vizet. Képzeld el, hogy a szivacsodba 20-30-40 éven át hideg vizet folyattál. Szegély szivacsunk jég hideg. Szinte át van fagyva. Ha úgy döntesz, hogy felmelegíted a szivacsodat, akkor elkezded ráfolyatni a meleg vizet. De még nem zártad el a hideg vizet, csak annyit tettél, hogy egy kicsit megnyitod a meleget. A 100% hideg, 0% melegből lesz 98% hideg, 2% meleg. Így elég lassú lesz a folyamat, tehát változtatni kell a hideg-meleg víz arányán: csökkenteni kell a hideget, növelni kell a meleget. Úgy tudod a leggyorsabban átmelegíteni a szivacsodat, ha elzárod a hideget, és meleg vizet kezdesz ráfolyatni.

Egyetlen bibi van. A csap úgy működik, hogy a hideg vizet szabályozó csap el van romolva; nem tudod teljesen elzárni. Az utcára sem kell kilépnünk ahhoz, hogy megtaláljanak minket negatív hírek, emberek, események. Hiába vigyázunk magunkra, csak felmegyünk a közösségi oldalakra, és ott a hírfolyamon elkerülhetetlenül jönnek negatív hírek, beszólások, trollok, és máris kapod a hideget. És ha kilépünk az utcán, na ott nincs megállás. Egy-egy elcsípett zsörtölődés a buszon, egy anyázó sofőr melletted, egy panaszkodó ügyfél, és ugrott a jókedvünk.

Ha elkezdjük a meleg vizet folyatni, és a hideget elzárni annyira, amennyire csak tudjuk, mondjuk 98% meleg, és 2% hideg most már az arány, akkor is várnunk kell, hogy a szivacs átmelegedjen. A hosszú évtizedeken át hideg vizet kapott szivacsunk jóformán megfagyott. Ennek a megdermedt, átfagyott szivacsnak időre van szüksége, hogy felolvadjon. Itt jön képbe a beérés törvénye. Ez egy folyamat, nem fog egyik pillanatról a másikra felolvadni az átfagyott szivacsunk. Valamennyi idő elteltével már meleg lesz a szivacs, és annyira meleg lesz, hogy az fog dominálni. Hiába is engedsz 2% hideg vizet a meleg szivacsra, nem fog drasztikusan áthűlni. Ha tehát átfordítottad az elmédet pozitívvá, és be is jut 2%-nyi szemét, mégsem fogja annyira befolyásolni az elmédben uralkodó pozitív légkört.

Ezért van akkora jelentősége annak, hogy a negatív dolgokat a lehető legnagyobb arányban kiiktassuk az életünkből, és a pozitív dolgokat felerősítsük. Így tud a folyamat átfordulni, így tudunk egy betegség állapotból egészségesebbet csinálni az elménk erejét is felhasználva.

 

Szeretettel ölellek, mosolyogj ma is sokat, mert a mosolyod az élet pozitív oldalára fog röpíteni.
Lux Boros Kata

Photo credit: Photo by MARK ADRIANE, Sam Manns, Becca Tapert, Andre Hunter on Unsplash

 

Leave a Reply